Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie

W okresie świątecznym Lwów słynie z klimatycznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który zaczyna się kilka tygodni przed świętami i kończy mniej więcej w połowie stycznia. Czy warto się tam wybrać? Przeczytaj i sam zdecyduj!

Kiedy?

W roku 2019 roku jarmark świąteczny najprawdopodobniej rozpocznie się 7. grudnia i potrwa do około 20. stycznia (niestety nie mogę znaleźć w internecie konkretnych informacji na ten temat).

Gdzie?

Jarmark odbywa się na lwowskim rynku oraz na deptaku, który ciągnie się wzdłuż Prospektu Swobody (od pomnika Tarasa Szewczenki do Opery).

Jak wygląda jarmark?

Na terenie jarmarku rozstawione są drewniane budki z przeróżnymi rzeczami. Znajdziesz tam lokalne wyroby, czyli wszelkiego rodzaju nalewki, miody, sery, ubrania, wełniane skarpetki i kamizelki, słodycze. Jest też coś do zjedzenia na ciepło i na rozgrzanie. Nie zdziw się, gdy miła starsza Pani będzie wołać Cię na „miedowuchę” czy grzane wino. Te trunki idealnie sprawdzają się podczas wieczornych spacerów na mrozie.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Lwowie w dzień

Czy warto?

Zdecydowanie warto zaplanować wizytę we Lwowie w okresie świątecznym i przy okazji skorzystać z jarmarku. W mieście panuje wtedy magiczna atmosfera. Raczej nie polecam przyjazdu specjalnie na to wydarzenie, raczej traktuję to jako dodatek do zwiedzania Lwowa.

Udanego pobytu!

Najedzona

cześć! tu Monika 🖐️ pokażę Ci miejscówki kulinarne w Trójmieście 📍 zabiorę w podróż w poszukiwaniu nowych smaków 🌍 #lesswastepolska 🌱 po więcej zapraszam na instagram @najedzonapl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.